Neden Girne Amerikan Okullar Grubu?

GAÜ Okullar Grubu, 1.5 ve 18 yaşları arasındaki öğrencilere eğitim veren bağımsız bir okul grubudur. Farklı milletlerden öğrencilere yüksek kaliteli, uluslararası temelli bir eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Sınıflarımızdaki farklı  kültürel bağlantıları teşvik ederek dünyanın her yerinden çocukları ve gençleri karşılıyoruz.

GAU Okullar Grubu İlkokullarında, Cambridge Young Learner sınavlarına (Starters, Movers ve Flyers, KET, PET) ve DELF sınavlarına hazırlanan öğrencilerle birlikte, ululararası müfredatı takip etmektedir. Kolejimizde IELTS, IGCSE ve AS / A Seviyesi müfredatlar sunulmaktadır Çocuklarımızın gelişmesi ve ebeveynlerimizi okul topluluğumuzun bir parçası olarak görmesi için özenli ve destekleyici bir ortam sağlıyoruz.

Okullarımız, Girne'de (Girne), Beşparmak (Beş Parmak) Dağları'nın dibinde, Akdeniz'e bakmakta ve tarihi başkent Lefkoşa'da (Lefkoşa) yer almaktadır. Olanaklar arasında tamamen işlevsel multimedya, internete bağlı bilgisayar laboratuarları, bilim laboratuarları, müzik salonu, sanat stüdyosu, dans stüdyoları, basketbol ve tenis kortları, sınıflara ek olarak kapalı-açık spor salonları ve yüzme havuzları yer almaktadır.

Okullarımızın sunduğu programlar, eğitimin akademik alanları tamamlayacak yaratıcı, sanatsal ve etkileyici alanlar sunmasını sağlamak için tüm öğrencilere yönelik müfredat dışı etkinlikler içermektedir. Basketbol, ​​atletizm, futbol, ​​yüzme, eskrim, sanat, matematik, fen ve dil gibi yerel ve bölgesel turnuvalara katılım yıl boyunca devam etmektedir.