Kurucu Rektörümüzün Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Girne Amerikan Üniversitesi Okullar Grubu'nun 50. yılına doğru giderken, gençliğiniz ve enerjiniz, her adımda öğrenmenizi kolaylaştırmak için motivasyonumuzu şekillendirmeye devam ediyoruz. Bir önceki mezunların da ötesindesiniz, çünkü uluslararası bir atmosfer yaşadınız ve deneyimlediniz. Öğrencilerimiz için hedefimiz herhangi bir sınır olmadan daha büyük ve yaratıcı düşünmek için kendilerine meydan okumaktır.

Eğitimin vaadi, bence siyaset ve coğrafyayı göz ardı ederek geliştiği yöndedir. Eğitim sınır tanımaz. Yıllar boyunca, GAÜ Amerikan Koleji'nden mezunlarımız, burada ve yurtdışında tekrarlanan ve sürekli başarılarıyla hepimiz için gurur kaynağı olmuştur. Umarım dünyanın dört bir yanından gelen tüm yeni ve gelecekteki öğrencilerimiz büyükelçilerimiz ve diplomatlarımız olmaya devam edeceksiniz.

Eğitimine devam edecek tüm öğrencilerimize hak ettiğkleri güzel bir tatil diliyorum ve mezunlarımıza üniversite kariyerlerinde başarılar diliyorum! Hepinize sonsuz iyi dileklerimle,

Serhat Akpınar
Kurucu Rektör