Sağlık ve Güvenlik

Kıbrıs çocuklar için çok güvenli bir ülke olmasına rağmen, okullarımız değişen zamanın farkındalar ve öğrencilerimizi güvende tutmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Okulu çevreleyen duvarları ile kapalı bir alandır ve tüm ziyaretçilerin resepsiyon binası aracılığıyla ana giriş üzerinden girmesi beklenmektedir. Ana öğretim binasına giriş kısıtlıdır ve personel görmek isteyen ebeveynlerin önceden randevu alması gerekir.

Günün sonunda çocuklarla buluşan ebeveynler, çocukların resepsiyona getirilmesini beklemelidir. Ebeveynlerin, çocuklarının başka bir kişi tarafından aranmasıı için yazılı izin vermeleri gerekmektedir. Bir çocuk ebeveyne teslim edildiğinde, o ebeveyn çocuklarının sorumluluğunu üstlenir ve çocuklarının davranışlarının sorumluluğunu üstlenir. Ebeveyn veya vasi tarafından imzalanan bir onay formu olmadan çocukların eğitim gezilerine izinsiz olarak girmelerine izin verilmemektedir.

Hastalık:

Çocuğunuzun herhangi bir sağlık sorunu söz konusuysa bu konuyla ilgili sınıf öğretmenine veya sekreterliğe bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz. Örneğin; Alerji, astım, egzama veya gün içerisinde gün içinde etkilenebileceği diğer rahatsızlıklar (burun kanaması vb).

Çocuğunuz okul saatleri içerisinde kendini iyi hissetmiyorsa ve bu durumdan şikayetçiyse sizi arayıp durumu hakkında bilgi vermekteyiz. Sağlık durumunun ciddiyetine bağlı olarak çocuğunuzu okuldan almanız istenebilir.

İlaçlar:

Çocuğunuza verilmek üzere bıraktığınız ilaçlar doktor reçeteli olmalı ve ilaçlar, okul sekreterine teslim edilmelidir. Okulumuzda doğum günü kutlamaları, öğrencilerin alerjik hassasiyetleri sebebiyle yapılmamaktadır.