GAU THE INTERNATIONAL PREP SCHOOL ÖĞRENCİLERİ DELF SINAVLARINDA YÜZDE YÜZ BAŞARI SAĞLADI

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı GAU The International Prep School öğrencilerinden Ada Aysın Çetinaslan, Olcay Jale Atak, Yeşim Çukurovalı ve Tülay Muhtaroğlu, Fransa Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve dünyanın her yerinde geçerliliği olan DELF sınavında üstün başarı gösterdiler. DELF Diplomalarını Fransa Kültür-Dilbilim uzmanı ve Fransız Enstitüsü Kıbrıs temsilcisi Claire Rheinart tarafından almanın mutluluğunu yaşadılar.

DELF, öğrencilerin Fransızca dil yeterliliklerini belgelemek için başvurabildikleri ve dünyanın birçok ülkeleri yanı sıra Kıbrıs’ta da düzenlenen ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikayla belgelenen sınavdır.  Öğretmenlerimiz DELF sınavına yönelik, gerekli eğitimleri alarak uzmanlaşmışlardır. Sınavda öğrenciler; dinleme-anlama, okuma-anlama, yazma (kompozisyon) ve konuşma alanında değerlendirilirler.

The International Prep School müdürü Fatoş Mertekci; “Okulumuz Fransızca dil eğitiminde de farkını bir kez daha gösterdi. Fransızca alanında Fransız diline ve kültürüne sahip uluslararası sınavları bilen güçlü bir kadroya sahibiz ve çalışmalarımıza aynı şekilde devam edeceğiz. Başarılarından dolayı öğrenci ve öğretmenlerimi kutluyorum. Bizleri ve Fransızca öğretmenleri Işın Paralik’ı gururlandıran tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz. Fransızca dil eğitiminde iddialı olmaya devam edeceğiz. Seçkin ve donanımlı kadromuzla, Fransız Kültürünü tanıyan, araştırmacı, var olan bilgiyi sorgulayabilen ve yeni fikirler üretebilen güçlü bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.” dedi.